Kwiecień
27

Małopolski Dzień Uczenia się 2018 - czekamy na zgłoszenia instytucji

WUP w Krakowie

Zapraszamy szkoły, ośrodki kultury, instytucje doradztwa edukacyjno–zawodowego, firmy szkoleniowe, samorządy lokalne, powiatowe urzędy pracy oraz wszystkie podmioty działające na rzecz edukacji i rynku pracy z regionu do włączenia się w organizację VIII Małopolskiego Dnia Uczenia się.

 

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach od 8 do 10 czerwca pod hasłem: "Rozwijaj się koncertowo".

Zachęcamy instytucje, aby z okazji Małopolskiego Dnia Uczenia się zorganizowały u siebie bezpłatnie dla mieszkańców wydarzenie (lub wydarzenia), które będzie twórczym rozwinięciem tego hasła i promowały aktywność edukacyjną wśród osób w różnym wieku. Szczególnie polecamy organizację wydarzeń 10 czerwca, na trasie przejazdu "Małopolskiego Pociągu do Kariery".

Pociąg rozpocznie swój przejazd pomiędzy godz. 8.30 a 9.00 na stacji Kraków Główny i zatrzymując się w Bochni, Brzesku, Tarnowie, Tuchowie, Ciężkowicach i Bobowej, pojedzie do Gorlic. Tam będzie stał ok. 3 godzin. W tym czasie będziemy zapraszać okolicznych mieszkańców do udziału w dostępnych w pobliżu wydarzeniach. Następnie tą samą trasą, zatrzymując się na tych samych przystankach, pociąg wróci do stacji Kraków Główny. Na całej trasie pasażerowie będą mogli swobodnie wsiadać i wysiadać.

Na przejazd pociągiem specjalnym będzie można otrzymać bezpłatny bilet, m.in. w siedzibie WUP w Krakowie oraz w jego Zespołach Zamiejscowych w Tarnowie i Nowym Sączu, a w dniu wydarzenia także w samym pociągu. Przewidujemy również możliwość biletowania Państwa wydarzeń na trasie pociągu.

Formuła wydarzenia, które Państwo zaproponujecie, może być różna. Od tradycyjnych konsultacji, warsztatów i szkoleń, po luźniejsze formy jak: koncerty, gry, testy czy konkursy. Odbiorcą tych wydarzeń powinni być naturalni odbiorcy usług danej instytucji.

Instytucje chcące zaangażować się w organizację Małopolskiego Dnia Uczenia się 2018 proszone są o wypełnienie (do 18 maja 2018 r.) ankiety online, która jest deklaracją włączenia się przez nie w obchody MDU, a równocześnie informacją na temat organizowanych przez nią działań. Na podstawie tych informacji Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie przygotuje pełny harmonogram wydarzenia.

Informację o ofercie wszystkich organizatorów prześlemy do mediów z prośbą o upublicznienie. Harmonogram będzie promowany w Internecie - na stronach Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie oraz na stronach województwa, a także na naszych profilach na Facebooku. Oferta wydarzeń na trasie przejazdu Małopolskiego Pociągu do Kariery będzie dodatkowo wspierana przez informowanie mieszkańców o przejeździe pociągu - w formie spotów radiowych, plakatów, a także ogłoszeń w prasie regionalnej. Planujemy również kolejną odsłonę kampanii "Łap skilla", która mamy nadzieję również przyczyni się do zwiększenia zainteresowania ofertą VIII Małopolskiego Dnia Uczenia się.

Co roku w obchody Małopolskiego Dnia Uczenia się włącza się około 50 instytucji z całego regionu - publicznych, jak i prywatnych. Organizują one wydarzenia adresowane do różnych grup odbiorców, od najmłodszych do seniorów, które odbywają się w kilkudziesięciu miejscowościach Małopolski.