Czerwiec
12

Inspirująco i koncertowo w pociągu do kariery

WUP w Krakowie

W minioną niedzielę przez małopolskie tory przejechał specjalny pociąg - z pasażerami, którzy zapragnęli rozwijać się zawodowo z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie.

 

"Małopolski Pociąg do Kariery" wyruszył 10 czerwca 2018 r. o godz. 9.26 ze stacji Kraków Główny i zatrzymując się w Bochni, Brzesku, Tarnowie, Tuchowie, Ciężkowicach i Bobowej pojechał do Gorlic.

W trakcie przejazdu podróżni, których przywitała wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie - Edyta Klimowska-Bobula, mogli wziąć udział w sesjach z doradcą zawodowym, osoby młode wchodzące na rynek pracy uzyskać informacje o realizowanych aktualnie projektach w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, dających szansę na odbycie kursu, stażu czy otrzymania dotacji na otwarcie własnej firmy. Pracujący Małopolanie mogli z kolei dowiedzieć się, jak zdobyć bony na szkolenia w ramach projektu "Kierunek Kariera". Były też konsultacje dla osób wracających do Polski po pracy za granicą, zabawy dla dzieci pod okiem animatora i zabawa przy muzyce na żywo. W Gorlicach dodatkowo zwiedzanie kabiny maszynisty i rodzinne warsztaty robotyki. Pasażerowie otrzymali również drobne upominki, które wręczali dr hab. Stanisław Sorys - wicemarszałek województwa małopolskiego i Jacek Pająk - dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. 

Organizatorem wydarzenia był Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, instytucja Województwa Małopolskiego, natomiast partnerem - Koleje Małopolskie sp. z o.o.

Przejazd "Małopolskiego Pociągu do Kariery" odbywał się w ramach Święta Małopolski i Małopolskiego Dnia Uczenia się. Wydarzenie objął honorowym patronatem Jacek Krupa – marszałek województwa małopolskiego.

Zobacz galerię zdjęć.