Czerwiec
19

Będziemy w Niepołomicach!

WUP w Krakowie

Po Proszowicach przyszedł czas na Niepołomice. To tam zawita "Weekend z Funduszami" 23 i 24 czerwca 2018 r.

Młodzi Małopolanie przybywający na niepołomicki rynek w niedzielę, 24 czerwca 2018 r. (od godz. 13.00), na stoisku Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie będą mogli uzyskać informacje o aktualnie realizowanych projektach adresowanych do osób do 30. roku życia w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, dających szansę na odbycie kursu, szkolenia, stażu czy otrzymanie dotacji na otwarcie własnej firmy.

Ponadto nasi eksperci będą informowali o możliwościach, jakie daje udział w projekcie "Kierunek Kariera", w tym o Bilansie Kariery - usłudze pozwalającej określić swoje predyspozycje zawodowe i mocne strony, a także dającej szansę otrzymania 87% dofinansowania do szkoleń językowych, komputerowych i kursów prawa jazdy kat. A, B, C i C+E.

Na stoisku będą również obecni przedstawiciele Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Instytutu Turystyki w Krakowie.

W najbliższą niedzielę zaplanowano także:

  • prezentacje firm i instytucji, które rozwinęły swoje produkty i usługi dzięki Funduszom Europejskim – Protech Sp.z.o. pokaże nowoczesne kotły grzewcze, LavaVision - interaktywne maty edukacyjne, sterowane za pomocą pisaków świetlnych, a Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa zaprezentuje eksperymenty z dźwiękiem oraz stanowiska odsłuchowe z płytami winylowymi;
  • bezpłatną strefę atrakcji dla całej rodziny, w której czekają: dinozaur z Parku Dinolandia w Inwałdzie, fotobudka, niespodzianki z Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema i wiele innych;
  • konkursy i quizy z nagrodami - do wygrania są: tablet, hulajnoga, deskorolka oraz e-book;
  • kino plenerowe i pokaz filmu "Iluzja".  

 

Weekend z Funduszami to wydarzenia jedno- lub dwudniowe, których główną ideą jest zainteresowanie mieszkańców regionu środkami unijnymi - w kontekście aktualnych naborów i prezentacja inwestycji powstałych dzięki unijnemu wsparciu.

Organizatorem Weekendów z Funduszami jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.weekend.fundusze.malopolska.pl.

fot. UMWM